Modlitwy Ruchu

Modlitwa Matki Teresy

Spraw, Panie, abyśmy byli godni służyć naszym braciom na całym świecie, którzy żyją i umierają w ubóstwie i głodzie. Daj im dzisiaj, za sprawą naszych rąk, chleba ich powszedniego, a poprzez naszą rozumiejącą miłość obdarz ich pokojem i radością.

Modlitwa franciszkańska

O Panie, uczyń z nas narzędzia swojego pokoju. Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; jedność tam, gdzie panuje zwątpienie; nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz; światło tam, gdzie panuje mrok; radość tam, gdzie panuje smutek. Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać; nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć; nie tyle szukać miłości, co kochać. Albowiem dając - otrzymujemy; wybaczając - zyskujemy przebaczenie; a umierając - rodzimy się do wiecznego życia; przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

Modlitwa kardynała Newmanna

Drogi Jezu! Pomóż nam ukazywać Twoją obecność wszędzie, dokąd idziemy. Napełnij nasze dusze Twoim duchem i życiem. Przeniknij i zawładnij nami tak mocno, aby całe nasze życie promieniowało tylko Tobą. Świeć przez nas i bądź w nas tak, aby każda spotkana dusza mogła w nas dostrzec Twoją obecność.

Spraw, by patrząc widziała już nie nas, lecz tylko Ciebie, Jezu. Zostań z nami, a będziemy promieniować Twoją światłością, promieniować tak, aby być światłem dla innych. Światło, o Jezu, będzie całe z Ciebie, nie będzie w nim nic naszego, to będziesz Ty, jaśniejący poprzez nas. Obyśmy Cię chwalili tak, jak się Tobie najbardziej podoba, świecąc wobec tych, którzy są wokoło.

Pozwól nam zwiastować Ciebie bez głoszenia, nie słowami, lecz przykładem, pociągającą mocą życzliwego działania, jawną pełnią miłości, która dla Ciebie ożywia nasze serca. Amen.

Chcesz wesprzeć nasza misję?

Skontaktuj się z nami
Kontakt