MAITRI WROCŁAW Aktualności


Poniżej zamieszczamy zaproszenia na wrocławskie wydarzenia.
Więcej informacji o spotkaniach i gościach, a po spotkaniach sprawozdania i zdjęcia można znaleźć na podstronie:
SZCZEGÓŁY WYDARZEŃ, SPRAWOZDANIA, ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ

Lipiec 2017

W dniu 23 lipca w parafii ... w Oławie gościła z prelekcjami misyjnymi siostra Marta Litawa, pallotynka koordynująca Adopcję Serca.

Maj 2017

W długi weekend majowy odbyły się rekolekcje Ruchu „Maitri” w Rościnnie. Rekolekcje poprowadził Duszpasterz Krajowy Ruchu ks. Andrzej Panasiuk, a tematem był „Chrystocentryzm w Ruchu Maitri”.

Kwiecień 2017

W dniu 30 kwietnia w parafii Chrystusa Króla we Wrocławiu gościła z prelekcjami misyjnymi siostra Elżbieta Czarnecka, salezjanka, koordynująca projekty w Sudanie Południowym.

Grudzień 2016

W dniu 17 grudnia w parafii św Augustyna odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Ruchu Maitri. Dziękujemy za wspólny rok!

Zdjecie_SpotkanieZPrymasem2 W dniu 6 grudnia w Gnieźnie odbyło się spotkanie przedstawicieli Ruchu z Księdzem Prymasem, abp Wojciechem Polakiem.

Ksiądz Prymas wyraził zgodę, by ksiądz Andrzej Panasiuk został naszym nowym Duszpasterzem Krajowym.
Przekazaliśmy także sprawozdanie z aktualnej działalności Ruchu. W spotkaniu uczestniczyli ks. Andrzej, odpowiedzialna wrocławska Katarzyna Majcher oraz odpowiedzialna krajowa Weronika Musioł.
Jesteśmy bardzo wdzięczni księdzu Prymasowi za owocne spotkanie.


Październik 2016

W dniach 14-16 października w Częstochowie odbyło się 40. jubileuszowe Spotkanie Krajowe uczestników Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Spotkanie poświęcone było modlitwie, dziękczynieniu za czas działalności oraz refleksji na temat teraźniejszych wezwań Ruchu.

Wrzesień 2016

Wrocławskie Radio Rodzina nagrało i wyemitowało audycję z przedstawicielami wrocławskiej wspólnoty na temat ich spotkania z Matką Teresą z Kalkuty w Indiach. Zachęcamy do wysłuchania świadectwa!
Link do wywiadu:
Spotkanie z Matką Teresą

Sierpień 2016

W niedzielę 14 sierpnia we Mszach Świętych w parafii św Franciszka z Asyżu przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu uczestniczyć będzie siostra Elżbieta Czarnecka, misjonarka-Salezjanka z Sudanu Południowego. Siostra opowie o swojej pracy, w tym Adopcji Serca i budowie studni. Zapraszamy serdecznie!
List Siostry można znaleźć na pod-stronie Listy Misjonarzy.

3 sierpnia
Wrocławskie Radio Rodzina nagrało wywiad z księdzem Gamisso.
Link do wywiadu:
Wywiad z księdzem Philippe

Lipiec 2016

19 lipca
We wtorek 19 lipca o godz. 18:00 we Mszy Świętej w parafii św Augustyna uczestniczyć będzie Modeste Habiyaremye z Rwandy .
17 lipca
W niedzielę 17 lipca zapraszamy na spotkania z księdzem Philippe Gamisso z Togo na Mszach Świętych w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Wrocławiu-Klecinie.
16 lipca
W sobotę 16 lipca o godz. 17:00 w salce Stygmatyk przy parafii św. Augustyna we Wrocławiu zapraszamy na spotkanie przy kawie z księdzem Philippe. Prosimy o potwierdzenie przybycia ( wroclaw@maitri.pl ).
5 lipca
Wrocławskie Radio Rodzina wyemitowało audycję-wywiad z siostrą Orencją i z przedstawicielami wrocławskiej wspólnoty. Dziękujemy!
Link do wywiadu:
Wywiad z siostrą Orencją

SZCZEGÓŁY


Czerwiec 2016

W czerwcu pożegnaliśmy naszego opiekuna parafialnego, brata Kazimierza Golca OFMCap , który objął parafię w Zielonej Górze.
Naszym duszpasterzem z ramienia parafii jest odtąd brat Jacek Siemieniak OFMCap . Witamy!


Zdjecie_Siostry_Orencji 25 i 26 czerwca
W weekend 25-26 czerwca będziemy gościć we Wrocławiu Siostrę pallotynkę Orencję Żak , prowadzącą Adopcję Serca w Kamerunie. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Siostrą w sobotę o godz. 18:00 w salce Stygmatyk przy parafii św. Augustyna we Wrocławiu.W niedzielę 26 czerwca w parafii św. Bonifacego we Wrocławiu (PL. STASZICA 4) podczas każdej mszy św. Siostra będzie opowiadała o swojej pracy misyjnej, a po Mszach św. będą zbierane ofiary na dożywianie i kształcenie dzieci, które nie są objęte programem Adopcji Serca.
SZCZEGÓŁY

Luty 2016

14 lutego
W niedzielę 14 lutego, dzięki zaproszeniu naszych Ofiarodawców z Brzegu, Jezuita Ojciec Czesław Tomaszewski wraz z wrocławską wspólnotą Maitri gościć będzie w parafii św. Mikołaja w Brzegu.
Ojciec opowie na Mszach Świętych o misjach na Madagaskarze.
SZCZEGÓŁY