Znak Ruchu

MAITRI WROCŁAW

Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri"
Wspólnota przy parafii św Augustyna we Wrocławiu


Zdjecie_szkoly

Zachęcamy do osobistego włączenia się do życia i pracy wspólnoty Ruchu Maitri!

Opiekunem wspólnoty z ramienia Parafii jest br. Jacek Siemieniak.

W ramach cotygodniowych spotkań zajmujemy się m.in. bieżącą korespondencją, czyli segregacją listów dzieci przesyłanych nam przez misjonarzy i listów rodziców adopcyjnych do ich podopiecznych. Wiąże się też z tym praca nad tłumaczeniem listów pisanych głównie po francusku lub angielsku. Podobnie tłumaczenia wymagają listy wysyłane od rodziców adopcyjnych do ich podopiecznych w Afryce. Stąd bardzo cenni są dla nas wolontariusze znający język francuski lub angielski.

Mamy też nadzieję na współpracę w propagowaniu idei Ruchu i zaangażowanie się kolejnych ofiarodawców. Co miesiąc w intencji wszystkich podopiecznych, ofiarodawców, uczestników i sympatyków naszego Ruchu odprawiana jest Msza św., na którą serdecznie zapraszamy (trzecie wtorki miesiąca godz. 18:30).

Towarzyszy nam wdzięczność naszych misjonarzy i ich podopiecznych, wyrażająca się w modlitwie. I my modlimy się o pełnię Bożych łask, pokoju i radości dla wszystkich zaangażowanych w to dzieło.

W 2018 roku spotkania wspólnotowe odbywają się w każdy wtorek przy parafii św. Augustyna we Wrocławiu, w godz. 18:00 - 21:00, w sali nr 2. (W trzecie wtorki miesiąca po Mszy Św.) Zajmujemy się sprawami bieżącymi i modlitwą.


Adres: ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław, Email: wroclaw[at]maitri.pl

Konto bankowe: PKO BP I o/Wrocław 05 1020 5226 0000 6402 0025 8103